

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Inrush |
| Current Rating | 3 A |
| Color | White, Gold |
| Size | 6.10 mm x 2.50 mm x 2.50 mm |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07968
Ext.Price$0.07968
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07968 | $0.07968 |
| 10 | $0.07122 | $0.71220 |
| 50 | $0.06365 | $3.18250 |
| 100 | $0.05671 | $5.67100 |
| 500 | $0.05052 | $25.26000 |
| 1000 | $0.04501 | $45.01000 |
| 3000 | $0.04142 | $124.26000 |
| 5000 | $0.03812 | $190.60000 |
